Putin varoval Ukrajinu. Jde o jaderné zbraně

Vladimir Putin
Vladimir Putin, foto: Kremlin.ru
Marek Novotný 18. října 2024 21:42
Sdílej:

Ruský prezident Vladimir Putin nehodlá dovolit, aby se na Ukrajině objevily jaderné zbraně. Řekl to v pátek podle agentury TASS. Kyjev přitom dnes znovu vyloučil, že by o něco takového vůbec usiloval.

Putin zopakoval svá tvrzení, že ukrajinskou krizi už před deseti lety způsobily západní země v čele se Spojenými státy, když podle něj buď přímo organizovaly, anebo podporovaly převrat na Ukrajině.

Údajné ukrajinské výroky o touze získat vlastní jaderné zbraně označil za další nebezpečnou provokaci. "Kroky v tomto směru by se potkaly s adekvátní odezvou," prohlásil ruský prezident a upozornil Kyjev, že Moskva je schopna monitorovat jakoukoliv činnost vedoucí k získání jaderných zbraní.

Ukrajina dnes zdůraznila, že o vývoji jaderných zbraní neuvažuje. "Nemáme takové myšlenky, odmítáme to," řekl šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak v Bruselu. Za všechno může nesprávná interpretace výroků prezidenta Volodymyra Zelenského.

Putin tvrdí, že Rusko je připraveno na mírové ukončení konfliktu na Ukrajině, které se bude zakládat na dohodách z Istanbulu. Moskva chce podle šéfa Kremlu dosáhnout mírového řešení co nejdříve. Ruský prezident ale zároveň podotkl, že krize je daleko od konce. "Situace není lehká," dodal.

Stalo se
České celebrity
Marek Eben

Marek Eben není sexista, prohlásila Tereza Kostková. Kolegu lituje

Dvacet let už spolu Marek Eben a Tereza Kostková moderují StarDance. Většina diváků je za to ráda, ale v posledních letech se objevila i kritika některých Ebenových komentářů. Co jim říká známá moderátorka a herečka?

Počasí
Bouřka, ilustrační fotografie.

Část Česka o víkendu zasáhly silné bouřky. Výstrah bylo více než deset

V Česku byl uplynulý červnový víkend na řadě míst velmi bouřlivý. Bouřky se vyskytly prakticky jen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku byly velmi výjimečné. Došlo na kroupy, které mnohde způsobily škody. Místy také vydatně pršelo, zaznamenány jsou i úhrny přes 100 milimetrů. 

České celebrity
Helena Vondráčková

Světová show, pochválila Vondráčková kolegyni Farnou

Velkým tématem posledních dní byly koncerty Ewy Farne na fotbalovém stadionu pražské Slavie v Edenu. Událost si nenechaly ujít nejrůznější známé osobnosti, včetně Heleny Vondráčkové. Legendu české popmusic ostatně čekají show na stejném místě v příštím roce. 

Domácí
Česká televize

Televizní a rozhlasoví zaměstnanci spustili stávku pro výstrahu. Potrvá celý den

Zaměstnanci České televize o půlnoci zahájili výstražnou stávku v reakci na vládou schválení návrh zákona, který mění způsob financování veřejnoprávních médií. Po celý pondělní den tak mohou být příspěvky zkráceny, upozorňuje ČT diváky. Stávka se týká i Českého rozhlasu.