Silnice pokrylo náledí a sníh. Řidiči by měli být opatrní

Na mokrých silnicích na Vsetínsku se místy může tvořit náledí. Ve vyšších polohách Beskyd zůstává na silnicích nižších tříd slabá vrstva sněhu krytá posypem. Na silnicích v severní části Královéhradeckého kraje leží po nočním sněžení rozbředlý sníh nebo jeho zbytky. Řidiči musejí být opatrní zejména na Trutnovsku, Náchodsku a Rychnovsku. Na Vysočině jezdily v noci na dnešek sypače ve vyšších polohách Jihlavska a Žďárska.

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Na mokrých silnicích na Vsetínsku se místy může tvořit náledí. Ve vyšších polohách Beskyd zůstává na silnicích nižších tříd slabá vrstva sněhu krytá posypem. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky jsou většinou mokré nebo vlhké také v ostatních částech Zlínského kraje. Vyplývá to z údajů zveřejněných dnes ráno Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Ve Zlínském kraji je dnes zataženo a prší, místy se vyskytuje také déšť se sněhem a fouká slabý vítr. Srážky na silnicích snižují dohlednost. Na silnici I/35 u Horní Bečvy na Vsetínsku varují silničáři před nebezpečím akvaplaningu. Teploty se v regionu ráno většinou pohybovaly od minus jednoho do plus pěti stupňů Celsia.

Na Vysočině jezdily v noci na dnešek sypače ve vyšších polohách Jihlavska a Žďárska. Sněžilo a teploty klesaly k nule, místy se sníh držel na vozovce. Silnice jsou sjízdné s opatrností, řekl dnes ČTK dispečer krajské správy a údržby Aleš Hubený. Déšť se sněhem může podle meteorologů padat i po ránu.

"Problémy nejsou hlášené, nikdo nevolal," řekl dispečer k dopravě před 07:00. Sypačů jezdilo nad ránem 17.

Na silnicích v horských oblastech Moravskoslezského kraje dnes silničáři doporučují zvýšenou opatrnost. Silnice jsou většinou holé a mokré po chemickém ošetření. Prší se sněhem a srážky zhoršují dohlednost. Ve vyšších polohách Beskyd může být slabá posypaná vrstva sněhu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Pro nákladní vozy těžší 12 tun je na Frýdecko-Místecku v Beskydech opět uzavřena silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, se nesmí solit a v kopcích je ledovka.

Na silnicích v severní části Královéhradeckého kraje leží po nočním sněžení rozbředlý sníh nebo jeho zbytky. Řidiči musejí být opatrní zejména na Trutnovsku, Náchodsku a Rychnovsku. V Krkonoších napadlo 15 centimetrů sněhu, uvedli silničáři a horská služba.

Teploty se ráno pohybovaly od nuly do tří stupňů Celsia, na horách bylo od minus jednoho do minus pěti stupňů. Sněžilo v polohách nad 600 metrů nad mořem.

Témata: počasí | sníh | Silnice

U Prahy hoří hala, vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu

01.07.2022 22:32 Aktualizováno Hasiči dnes večer zasahují u požáru haly v Zápech u Prahy, před 22:30 zvýšili stupeň poplachu na…

Česko zahájilo předsednictví, Fiala přivítal v Litomyšli von der Leyenovou

01.07.2022 21:50 Aktualizováno Společným zasedáním vlády a Evropské komise (EK) v Litomyšli dnes Česká republika zahájila půlroční…

U Karlštejna se po vykolejení rychlíku jezdí už alespoň po jedné koleji

01.07.2022 19:18 Provoz na jedné koleji železničního koridoru mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní na Berounsku je po…

Pekarová Adamová: Česko se ujímá předsednictví v době plné výzev

01.07.2022 18:18 Aktualizováno Česká republika přebírá předsednictví v Radě Evropské unie v době plné výzev a velkých úkolů, řekla…

Rozhodnutí o termínu prezidentských voleb vyšlo ve Sbírce zákonů

01.07.2022 17:52 Rozhodnutí o termínu voleb prezidenta republiky, jejichž první kolo se uskuteční v polovině ledna…

Babišův výrok o migrantech nezasáhl do práv Pirátů, rozhodl soud

01.07.2022 17:00 Krajský soud v Praze nevyhověl žalobě, kterou loni Piráti podali na tehdejšího premiéra Andreje…

Většina Čechů se podle průzkumu zajímají o vývoj na Ukrajině

01.07.2022 16:18 O vývoj na Ukrajině se zajímají více než tři čtvrtiny Čechů. Čtyři z pěti obyvatel zároveň považují…

Počty nakažených podle ministerstva ještě několik týdnů porostou

01.07.2022 15:17 Aktualizováno Pozitivita testů na covid-19, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená…

Škoda Auto chce problémy kolem čipů nechat za sebou, uvedl nový šéf

01.07.2022 15:14 Nový generální ředitel automobilky Škoda Auto označil za svůj hlavní cíl nechat za sebou problémy s…

Úřady práce vyplatily na náhradním výživném za první rok dětem neplatičů…

01.07.2022 14:29 Úřady práce vyplatily na náhradním výživném za první rok dětem neplatičů 107,8 milionu korun. Od…

Související:

Nejnovější