V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který proslul rolí ve Scorseseho Mafiánech

Ray Liotta
Ray Liotta, foto: Profimedia
ČTK 26. května 2022 19:19
Sdílej:

V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který se proslavil zejména rolí ve snímku Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Serveru Variety potvrdil hercovo úmrtí jeho publicista, podle nějž Liotta zemřel ve spánku při natáčení filmu v Dominikánské republice. Další podrobnosti zatím nejsou známy.

Liotta se celosvětově proslavil díky ztvárnění gangstera Henryho Hilla v Mafiánech. Snímek z roku 1990 je považován za jeden z nejlepších filmů všech dob a získal šest oscarových nominací. Nakonec si odnesl jen jedinou zlatou sošku, kterou získal za svůj výkon herec Joe Pesci.

Již předtím se však dostal Liotta do povědomí zejména amerického publika svými rolemi ve filmech Hřiště snů (1989) a Něco divokého (1986). Za druhý jmenovaný snímek byl nominován na Zlatý glóbus za vedlejší roli.

Liotta se podle amerických médií chystal oženit s Jacy Nittolovou, zanechává po sobě dceru Karsen.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Britská královská rodina zveřejnila novou fotku prince Louise.

Nová fotka prince Louise. Tak vypadá sedmiletý syn Williama a Kate

Nejmladší z osob v přímé následnické linii britského trůnu slaví narozeniny. Princi Louisovi, mladšímu synovi prince Williama a vnukovi krále Karla III., je od středy sedm let. Britové se při té příležitosti dočkali nejnovějšího snímku malého prince a jistě je všechny zaujalo, jak vypadá jeho chrup. 

České celebrity
Eva Burešová

Eva Burešová přiznala myšlenky na konec kariéry. Měla plán, má to ale háček

Eva Burešová slovenskou obdobu StarDance nevyhraje. Její pouť televizní taneční show, která přinesla zajímavé momenty i mimo parket a zorné pole kamer, je totiž u konce. Jakými slovy se česká herečka a zpěvačka rozloučila? 

České celebrity
Jaromír Soukup

Jaromír Soukup v jednom kole. Bude boxerem na plný úvazek?

Jaromír Soukup se o uplynulém víkendu měl postavit do ringu, ale blíže nespecifikované osobní důvody mu v tom zabránily. Organizace Fight Night Challenge k tomu uvedla, že zápas by měl proběhnout na jejím příštím turnaji. Jiná organizace pak tvrdí, že Soukup má znovu zápasit i pod její hlavičkou. 

Zahraničí
Tělo papeže Františka bylo vystaveno v bazilice sv. Petra

Věřící se v bazilice sv. Petra loučí s Františkem. Vystavili tělo papeže

Tisíce věřících dnes zaplnily Svatopetrské náměstí, aby se naposledy rozloučily s papežem Františkem. V tichosti, přerušované jen zpěvem liturgických hymnů a zvukem zvonů baziliky sv. Petra, dorazil papežův pohřební průvod z jeho rezidence v Domě sv. Marty až na prostranství před nejvýznamnějším katolickým chrámem.