Na zámku v Lánech začala pravidelná schůzka prezidenta Miloše Zemana a premiéra Petra Fialy (ODS). Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Hovořit by měli mimo jiné o situaci kolem jmenování nového ministra životního prostředí.
Dá se předpokládat, že se nevyhnou ani dalším aktuálním tématům včetně války na Ukrajině, energetické krize nebo dnešního projednávání státního rozpočtu ve Sněmovně.
Prezident a premiér se setkávají pravidelně přibližně jednou za měsíc. Naposledy spolu měli u večeře jednat na konci září, Fiala ale tehdy zrušil celý svůj program kvůli virovému onemocnění. Nevyšel ani náhradní termín před týdnem, kdy návštěvu zrušila Fialova cesta do Bruselu na sociální summit a zasedání Evropské rady.
Fiala minulý týden po jednání lidoveckého vedení oznámil, že chce Zemana požádat, aby dočasným řízením ministerstva životního prostředí pověřil předsedu KDU-ČSL a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku. Lidoveckým kandidátem na ministra životního prostředí zůstává Petr Hladík, v jehož kanceláři na brněnském magistrátu zasahovala policie. Obviněný není, Fiala věří, že situace se za několik týdnů vyjasní tak, aby mohl návrh na Hladíkovo jmenování předat Zemanovi s klidným svědomím.
Fiala v pondělí uvedl, že se v pátek zúčastní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě, ač se mu selektivní přístup prezidenta ke zvaní hostů nelíbí. Někteří ústavní činitelé pozvánky vůbec nedostali, další se akce odmítli zúčastnit. Na ceremoniálu nebudou politici koaličních TOP 09 a Pirátů.
Americká zpěvačka Katy Perry a herec Orlando Bloom ukončili svůj sedmiletý vztah, během něhož byli od roku 2019 zasnoubeni a v roce 2020 se jim narodila dcera Daisy Dove. O jejich rozchodu informoval magazín Us Weekly s odkazem na blízké zdroje páru. I přes ukončení vztahu zůstávají podle všeho v dobrých vztazích a zaměřují se především na výchovu čtyřleté dcery.
Veronika Žilková před časem vzkázala, že musí myslet sama na sebe, ale i po rozchodu s Josefem Holomáčem má o koho pečovat. Konkrétně o pejska, u kterého se v posledních dnech vyskytly nepříjemné zdravotní potíže.
Chinaski v červnu odehráli jednu z největších show kariéry, když koncertně pokřtili nový fotbalový stadion v Hradci Králové. V samém závěru měsíce, konkrétně právě dnes, slaví její frontman Michal Malátný půlkulaté 55. narozeniny. A fanoušci kapely mohou být rádi, že je stále baví.
Kolem České televize je v posledních dnech pořádně rušno. Po volbě nového generálního ředitele se ve společnosti řeší, na koho všeho se vztahuje povinnost platit televizní poplatky. Lhůty přitom běží, jedna skončí dnešním dnem.
Česko na jaře žilo kauzou z plesu českých i slovenských osobností na Tenerife, kde došlo k incidentu, jehož aktérem se nešťastně stal i Michal David. Slavný hitmaker nyní přiznal, že oba hlavní aktéři u něj mají vroubek.
Prezident Petr Pavel nechce s ohledem na probíhající kauzu Čapí hnízdo spekulovat o tom, zda by pověřil předsedu hnutí ANO Andreje Babiš sestavením vlády, pokud jeho uskupení vyhraje v podzimních parlamentních volbách. Pavel si chce počkat na definitivní soudní rozhodnutí.
Českou hudební scénu zasáhla během uplynulého víkendu smutná zpráva. Ve věku nedožitých 58 let zemřel Jiří Fiala, někdejší baskytarista legendární skupiny Mňága a Žďorp a mladší bratr jejího frontmana Petra Fialy. Právě on informaci sdílel na sociální síti.
V pátek to vypukne. Karlovy Vary se připravují na start 59. ročníku filmového festivalu. Jednou z jeho tváří bude populární herec Bolek Polívka. Organizátoři potvrdili, že si zahrál v nové festivalové znělce, která bude teprve představena.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal dekret o odstoupení Kyjeva od Ottawské úmluvy, která zakazuje použití, skladování či výrobu protipěchotních min. Ukrajina tak následuje pobaltské státy či Polsko, které se tak rozhodly po začátku plnohodnotné ruské invaze do sousední země.
Začíná pracovní a zároveň první ryze prázdninový týden, který bude doprovázet tropické počasí. Maxima dosáhnou podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) až 37 stupňů.
Setrvalý stav. Opoziční hnutí ANO vede, koalice Spolu je se značným odstupem druhá. Takové jsou výsledky nejnovějšího šetření agentury STEM pro stanici CNN Prima News. Do Poslanecké sněmovny by se podle modelu dostalo pět kandidujících subjektů.
Český fotbal v tomto týdnu definitivně potvrdil návrat Pavla Nedvěda do svých struktur. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace se začne národním týmům věnovat i jako funkcionář. Aby mohl svou práci dělat dobře, vrací se do Česka. Neskrývanou radost z toho má jeho partnerka Dara Rolins.