Ve středních Čechách je 55 ohnisek nákazy covidem, většina ve školách. Za uplynulý týden bylo v karanténě 407 tříd, což je přibližně o 60 méně než na konci listopadu. Testy za uplynulý týden odhalily 1865 nakažených žáků a 195 pedagogů.
Nejvíce nakažených školáků je v okresech Praha-východ a Praha-západ, což jsou nejlidnatější středočeské okresy. Kvůli koronaviru bylo uzavřeno přes 30 škol, z toho nejvíc na Mladoboleslavsku, řekla ČTK mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.
Ve Středočeském kraji je přibližně 800 mateřských škol, více než 560 základních škol a kolem 150 středních škol. Mateřinky navštěvuje asi 50.000 dětí a základní školy přes 130.000 žáků. Středoškoláků je v regionu zhruba 40.000.
Ve středočeských školách nyní hygienici evidují 46 ohnisek nákazy, což je přibližně o 30 méně než na konci listopadu. Ani v jiných organizacích počet nakažených neroste. "V zařízeních sociálních služeb jsou ohniska tři, situace je tedy klidná a mnohem lepší než před rokem ve stejnou dobu, což je dáno především vysokou proočkovaností klientů a zaměstnanců těchto zařízení," uvedla Šalamunová.
Od začátku pandemie testy v nejlidnatějším regionu republiky potvrdily koronavirus u 315.203 lidí. V rizikové věkové kategorii lidí starších 65 let to bylo 39.253 případů. V pondělí přibylo 1462 nakažených, zhruba o 600 méně než před týdnem. Vyléčilo se 281.315 nakažených, s nemocí covid-19 dosud v kraji zemřelo 3744 lidí.
Halina Pawlowská se předloni ocitla na nemocničním lůžku, ale až nyní vychází najevo, jak vážné to s ní tehdy doopravdy bylo. Úspěšná spisovatelka prozradila, že se jednalo o kolaps. Nešlo navíc jen o jeden zdravotní problém.
Štěpán Kozub myslí na své fanoušky, což potvrdilo jeho obsáhlé vyjádření z tohoto týdne. Některé příznivce ale mohlo zaskočit, že se herec zmiňuje o náročném životním období. Děje se u něj snad něco podstatného?
Policie zásadním způsobem pokročila s případem středeční vraždy cizince v Praze. Obětí je údajně vlivný izraelský podnikatel. Pražská mordparta ve čtvrtek zadržela podezřelého muže. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici.
Celé Česko od loňska drží palce Laďce Něrgešové, která svádí náročný boj s vážným onemocněním. Lidé přitom až do těchto červnových dní netušili, že stejný zdravotní problém připravil o život její maminku.
Daniel Krejčík potvrdil rozvod s partnerem Jiřím a k okolnostem konce vztahu obsáhle promluvil. Nikoho tak nemohlo překvapit, že i ředitel základky v Olomouci se rozhodl vyjádřit. Na žádné osobní útoky či jiné výpady ale nedošlo.
Policie dosáhla zásadního pokroku ve vyšetřování nálezu části lidského těla na Sokolovsku. V případu probíhalo rozsáhlé pátrání, ještě ve čtvrtek pak došlo k zadržení podezřelé osoby. Veřejnosti podle policistů nehrozí žádné nebezpečí.
Michaela Ochotská a Lukáš Rosol netvoří pár už mnoho let, přesto se jejich manželství v poslední době opět přetřásá. Důvodem je soudní spor a také vystoupení bývalé moderátorky v jednom podcastu. Její slova ale mohla někoho překvapit.
Bývalá první dáma Dagmar Havlová se ve světle aktuální kauzy definitivně rozhodla dát ruce pryč od Knihovny Václava Havla. Na sociální síti ve čtvrtek oznámila, že odstupuje od dohody. Úspěšná herečka ale slíbila, že nadále bude střežit odkaz bývalého prezidenta.
Poslanci ve čtvrtek našli definitivní shodu na tom, koho navrhnou prezidentu Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Kromě exprezidenta Miloše Zemana jsou na seznamu z dolní parlamentní komory známí herci či režiséři.
První červnový a tím pádem i ryze letní víkend klepe na dveře. Rozhodně ale nebude tropický. Nejtepleji bude v neděli na jihu Moravy, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). I ve volných dnech ale může zapršet.
Buckinghamský palác je v úzkých. Podle zjištění novinářů již před šesti lety obdržel emaily, které mají dokazovat, že bývalý princ Andrew sdílel tajné vládní informace s nepovolanými osobami. Odhalení vyvolalo reakce, včetně vyjádření jedné z obětí finančníka Jeffreyho Epsteina.
Pražské oddělení vražd od středy vyšetřuje případ s přesahem do zahraničí. V hlavním městě byl totiž zavražděn úspěšný izraelský podnikatel. Kriminalisté už mají potvrzeno, že se na úmrtí byznysmena z oblasti hazardu podílela jiná osoba, po které se pátrá.