Velká Británie ohlásila nejvíce úmrtí souvisejících s covidem od března

Británie dnes ohlásila 223 nových úmrtí pacientů, kteří se nakazili koronavirem. Jde o nejhorší denní bilanci úmrtí od března, upozornila agentura Reuters. Britské úřady dnes zároveň informovaly o 43.738 nových případech infekce. Předchozí den překonal hlášený počet nově prokázaných koronavirových nákaz 49.000, a dostal se tak na maximum od poloviny července.

Velká Británie bojuje s koronavirem, ilustrační fotografie.

Mnoho odborníků kvůli zhoršující se epidemické situaci vyzývá britskou vládu, aby znovu zavedla koronavirová omezení a zrychlila očkování posilující dávkou vakcíny proti covidu-19, uvedla dnes agentura AP. V červenci britský kabinet zrušil většinu omezení, která v zemi platila více než rok, včetně zakrývání dýchacích cest ve vnitřních prostorách a pravidel limitujících sociální kontakty.

Po zrušení protikoronavirových pravidel se lidé rychle vrátili k chování, na které byli zvyklí před pandemií. Roušky a omezování sociálních kontaktů z většiny míst v Anglii vymizely, přestože ve Skotsku zůstalo nastavení přísnější. Ani v obchodech, kde jsou roušky doporučeny, ani londýnské veřejné dopravě, kde jsou povinné, je lidé vždy nenosí. Od plánu, že by vstup na koncerty, další kulturní události a do nočních podniků měl být podmíněn očkováním, vláda nakonec kvůli kritice zákonodárců upustila, i když Skotsko tento měsíc program takzvaných očkovacích pasů zavedlo.

Milionům lidí v Británii je nabízena třetí, takzvaná posilují dávka vakcíny. Program očkování třetí dávkou ale podle kritiků postupuje příliš pomalu. Více než polovina lidí, kteří mají na přeočkování nárok, toho ještě nevyužila.

Kancelář premiéra Borise Johnsona dnes Brity vyzvala, aby s přeočkováním neotáleli. "Nejdůležitější je, aby veřejnost pochopila zásadní význam programu přeočkování (...) a že očkování posilující dávkou je stejně důležité jako očkování první a druhou dávkou," citovala kancelář stanice BBC.

Počty nově nakažených v Británii jsou aktuálně značně vyšší než v jiných západních evropských zemích a za poslední měsíc tento údaj zaznamenal 60procentní nárůst, uvedla v pondělí agentura Reuters.

Studie podle Reuters ukazují, že případů přibývá zejména mezi dětmi, které se v září vrátily do školy. Nicméně vzhledem k tomu, že zhruba dvě třetiny dospělé populace mají dokončené očkování proti covidu-19, je riziko hospitalizace a úmrtí všeobecně výrazně nižší. Agentura AP podotkla, že počty úmrtí hlášené v posledních dnech jsou výrazně nižší než v dobách, kdy přibývalo podobně infekcí.

Zájem o silvestrovské pobyty v hotelech citelně srazila vládní opatření

05.12.2021 09:25 Zájem o silvestrovské pobyty ve městech i některých větších horských hotelech citelně srazila…

V sobotu přibylo skoro 11.000 nakažených, tisíc lidí je ve vážném stavu

05.12.2021 08:13 Nových případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání ubylo počtvrté v tomto týdnu. V sobotu…

Do ulic měst a domácností s dětmi dnes na pozadí covidu vyrazí Mikuláš

05.12.2021 07:57 Do ulic měst a domácností s dětmi dnes vyrazí Mikuláš s čertem a andělem. V předvečer svátku…

Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta

04.12.2021 21:59 Aktualizováno Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta. Času na rozmyšlenou…

Poslední rozloučení s Petrem Uhlem se uskuteční ve strašnickém krematoriu…

04.12.2021 19:35 Poslední rozloučení s Petrem Uhlem se uskuteční ve strašnickém krematoriu 10. prosince, symbolicky…

SPD zváží, zda navrhne vlastního kandidáta na prezidenta

04.12.2021 18:26 Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se chce až na jaře nebo v polovině příštího roku rozhodnout,…

V části Česka sněží, doprava se řidičům zkomplikovala

04.12.2021 17:49 Aktualizováno Sněžení, silný vítr a namrzlé silnice dnes komplikovaly dopravu na dálnici D8, kolem Prahy i v…

SPD dál povede Okamura. Na sjezdu kritizuje rozhodování politiků

04.12.2021 16:52 Aktualizováno Předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se opět stal jeho dosavadní šéf Tomio Okamura. Na…

Zájem o procvičování učiva na internetu zůstává podobný jako při uzavření…

04.12.2021 15:07 Zájem o procvičování učiva na internetu neopadl, i když školy v současnosti nejsou plošně zavřené.…

Vláda by měla v pondělí projednat několik investičních pobídek za…

04.12.2021 13:40 Vláda by na svém pondělním jednání měla projednat několik investičních pobídek. Některé měla na…

Související:

Nejnovější

reklama