Vláda by měla v pondělí projednat několik investičních pobídek za stamiliony

Vláda by na svém pondělním jednání měla projednat několik investičních pobídek. Některé měla na programu už v říjnu, nakonec se jimi ale nezabývala. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) to zdůvodnil tak, že rozhodnutí o jejich poskytnutí chtějí nechat na novém kabinetu. Ten dosud nebyl jmenován.

Vláda ČR

Vláda podle nového znění zákona o investičních pobídkách z podzimu 2019 musí schvalovat nejen velké strategické projekty, ale všechny investiční pobídky. Většina investičních pobídek, které má mít kabinet v pondělí na programu, se týká rozšíření výroby. Firmy chtějí od státu získat slevu na dani z příjmů. Některé materiály jsou předkládány s rozporem. Vyplývá to z vládních materiálů, které má ČTK k dispozici.

Strojírenská společnost ZKL Brno chystá rozšíření výrobního sortimentu o velkorozměrová ložiska. Jedná se o investici za 458 milionů korun, přinést by měla 62 nových pracovních míst. Přínosy investice podle ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) převyšují náklady státního rozpočtu o 1,4 miliardy korun.

Firma Huhtamaki Flexible Packaging Czech, která se zaměřuje na potisk vícevrstvých flexibilních obalových folií pro potravinářský a farmaceutický průmysl. Vzhledem ke svému působní v potravinářské výrobě je podle MPO dodavatel kritické infrastruktury ČR. Společnost hodlá rozšířit výrobu obalových materiálů, předpokládané náklady činí přibližně miliardu korun. Díky tomu má vzniknou 180 nových pracovních pozic. Očekávané přínosy projektu převýší podle MPO náklady státního rozpočtu o 233,2 milionu korun.

Družstevní závody Dražice – strojírna, výrobce ohřívačů vody, má rovněž v plánu rozšířit svůj závod. Počítá s investicí 259,3 milionu korun, která má přinést 130 pracovních míst. Přínosy projektu podle MPO převýší náklady státního rozpočtu o zhruba 486,5 milionu korun.

Společnost Thermo Fisher Scientific Brno, která poskytuje služby v elektronové mikroskopii a rentgenové fluorescenční a optické emisní spektrometrii, chce vybudovat technologické centrum pro výzkum a vývoj hmotnostních spektrometrů. Jedná se o investici za 96,5 milionu korun, vzniknou díky ní má 100 pracovních pozic. Kromě slevy na dani z příjmů firma žádá o hmotnou podporu vytváření nových pracovních míst. Přínosy záměru podle MPO převyšují náklady státního rozpočtu o 322,9 milionu korun.

Firma Frujo plánuje v Trdonicích v okrese Břeclav rozšířit výrobu potravinářských produktů a polotovarů za 203 milionů korun. Díky investičnímu záměru by mělo vzniknout deset pracovních pozic. Přínosy projektu podle MPO převýší náklady státního rozpočtu o přibližně 54 milionů korun.

Rodinný podnik Kornfeil vyrábějící pekařské pece, automatické chlebové linky a další doplňková zařízení chce v Hodoníně rozšířit výrobu. Počítá s investicí 25,5 milionu korun, nepředpokládá vytvoření žádných nových pracovních míst. Projekt do státního rozpočtu za deset let trvání investiční akce přinese podle MPO po odečtení nákladů 15,7 milionu korun.

Témata: vláda ČR

Po pozitivním PCR testu se 30 dní nebudou testovat. Změní se i platnost…

26.01.2022 22:20 Aktualizováno Lidé po pozitivním PCR testu na covid-19 se nebudou muset 30 dní testovat v zaměstnání či škole…

Kalousek bude ve správní radě VZP, členy orgánu obměnila vláda

26.01.2022 22:02 Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav…

Česko daruje Ukrajině tisíce dělostřeleckých granátů

26.01.2022 21:35 Aktualizováno Česká republika daruje Ukrajině 4000 dělostřeleckých granátů za asi 37 milionů korun. Ministryně…

Testovat se pravidelně budou i studenti vyšších odborných škol

26.01.2022 21:15 Testování ve školách na covid-19 se od pondělí 31. ledna rozšíří i na vyšší odborné školy, kterým…

Končící rektorka Mendelovy univerzity doporučila svému nástupci Vojtěchu…

26.01.2022 20:35 Aktualizováno Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu…

Zákaz kouření nelze podle soudu obcházet účelovým zakládáním klubů

26.01.2022 20:27 Aktualizováno Zákaz kouření ve stravovacích zařízeních nelze obcházet účelovým zakládáním soukromých klubů.…

Senát o mimořádném volnu ve školách kvůli koronaviru rozhodne v únoru

26.01.2022 19:21 Senát bude zákon, na jehož základě budou moci ředitelé škol vyhlásit kvůli pandemické situaci až…

Soud zrušil povinné respirátory po návratu z rizikových zemí

26.01.2022 18:18 Městský soud v Praze opět zrušil část proticovidového opatření ministerstva zdravotnictví, které…

Omezení platnosti očkování proti covidu se má týkat pouze dospělých

26.01.2022 17:38 Omezení platnosti očkování proti covidu-19 na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých,…

Exministra Metnara zvolili novým předsedou sněmovního branného výboru

26.01.2022 15:53 Novým předsedou sněmovního branného výboru dnes členové zvolili bývalého ministra obrany Lubomíra…

Související:

Nejnovější

reklama