Záhadná bodnutí injekcí v nočních klubech vyvolávají ve Francii obavy

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
ČTK 6. května 2022 11:13
Sdílej:

Ve Francii se v posledních měsících objevily desítky případů bodnutí nejspíš injekční stříkačkou na diskotékách, v nočních klubech nebo na koncertech. Napadení následně pociťovali nevolnost nebo závratě. V jejich těle se ale nenašly žádné omamné látky, oznámila prokuratura v Bretani, kde byla hlášena většina těchto případů.

"Motiv činů, které nejsou spojeny s krádežemi ani násilím, zatím není jasný," uvedli vyšetřovatelé v Rennes. Policie odebrala krevní vzorky několika napadeným, ale "výsledky těchto biologických analýz jsou vesměs negativní, a to jak na GHB (droga používaná při znásilnění), tak na další toxické látky," zdůrazňuje státní zastupitelství.

Úřady v Bretani zaznamenaly od prosince celkem 69 případů, nejvíce jich bylo v Nantes a v Rennes. Tento týden se objevily tři nové případy v Roanne, dvě mladé ženy a jeden muž ohlásili po návštěvě diskotéky velké modřiny se stopou po vpichu uprostřed.

Záhadné útoky budí obavy mezi mládeží, provozovateli nočních podniků i mezi zdravotníky. Napadení se nechávají testovat na žloutenku a virus HIV a berou preventivní léčbu proti těmto nemocem. Zejména dívky se obávají možného sexuálního napadení, klesla návštěvnost diskoték. Majitelé nočních podniků modernizují zabezpečení a posilují ochranku, poklesu návštěvnosti i tržeb až o polovinu to ale nezabránilo, píše Le Figaro.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Nicole Kidman

Nicole Kidman prozradila, co musí její dcery dělat každý den!

Nicole Kidman se nedávno podělila o detaily ze svého soukromí a odhalila specifické pravidlo, které doma dodržuje se svými dvěma dospívajícími dcerami. Během diskuse v rámci série HISTORYTalks ve Filadelfii herečka přiznala, že po svých dcerách vyžaduje jednu věc každý den.

Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Královský životopisec se velmi tvrdě ohradil proti Harrymu a Meghan

Královský životopisec Tom Bower se ostře ohradil proti princi Harrymu a Meghan Markleové poté, co jeho novou knihu o britské královské rodině označili za „zvrácenou“. Autor knihy s názvem „Betrayal: Power, Deceit And The Fight For The Future Of The Royal Family“ v podcastu The Daily Expresso zpochybnil schopnost vévodů ze Sussexu přijímat jakoukoli kritiku.

Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

I vévodkyně Kate potěšila Australany. A to nevytáhla paty z Británie

Kate Middleton a princezna Anne si v Londýně připomněly svátek Anzac Day. Tato významná událost se konala jen několik dní poté, co Austrálii navštívili princ Harry s manželkou Meghan. Členky královské rodiny se zúčastnily oddělených vzpomínkových akcí, aby uctily památku vojáků Australského a novozélandského armádního sboru.

Zahraničí
Podezřelý jednatřicetiletý muž jménem Cole Tomas Allen

Padlo až 8 výstřelů. Útočník poprvé řekl, kdo měl být cílem!

Jednatřicetiletý Cole Tomas Allen z Torrance v Kalifornii byl úřady identifikován jako muž, který v sobotu večer zahájil střelbu na výroční večeři Asociace korespondentů Bílého domu. Podezřelý, který žije na předměstí Los Angeles, byl zadržen poblíž místa konání akce, kde se shromáždil prezident Donald Trump a další vládní představitelé.