Zeman se příští středu setká s premiérem Petrem Fialou

Schůzka prezidenta Miloše Zemana s premiérem Petrem Fialou
Schůzka prezidenta Miloše Zemana s premiérem Petrem Fialou, foto: Twitter Jiří Ovčáček
ČTK 12. října 2022 11:05
Sdílej:

Prezident Miloš Zeman se příští týden ve středu setká s premiérem Petrem Fialou (ODS). Schůzka je naplánována na středeční večer v Lánech, řekl dnes ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Poslední setkání bylo zrušena kvůli nemoci předsedy vlády.

Prezident a premiér se setkávají pravidelně přibližně jednou za měsíc. Naposledy spolu měli během večeře jednat na konci září, Fiala ale svůj program zrušil kvůli virovému onemocnění.

Tématy jednání bývají aktuální domácí i zahraniční otázky. Probrat by tak spolu mohli energetické a ekonomické otázky, situaci na Ukrajině, nedávný evropský summit v Praze nebo výtky prezidenta vůči některým ministrům. Zeman koncem září řekl Mladé frontě DNES, že by vyměnil ministry zahraničí Jana Lipavského (Piráti), financí Zbyňka Stanjuru (ODS), průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN), vnitra Víta Rakušana (STAN), ministryni pro vědu, výzkum a inovace Helenu Langšádlovou (TOP 09) a ministryni životního prostředí Annu Hubáčkovou (za KDU-ČSL).

Hubáčková od té doby podala rezignaci, s jejím pravděpodobným nástupcem Petrem Hladíkem (KDU-ČSL) se Zeman sejde ve čtvrtek odpoledne.

Stalo se
České celebrity
Veronika Žilková

Veronika Žilková spoléhá na policii. Naletěla podvodníkům, jde o peníze

Nejrůznějších podvodů, které cílí na důvěřivce, je v současnosti opravdu mnoho. Pokud lidé naletí, je jim většinou trapně a málokdo přizná, co se mu přihodilo. Veronika Žilková se ale rozhodla přiznat, že podvodníkům skočila na lep, když si dělala obavy o svou dceru Kordulu. 

Zahraničí
Ilustrační fotografie.

Boje v Gaze by se mohly zastavit. Hamás souhlasí s návrhem Witkoffa

Palestinské hnutí Hamás souhlasí s posledním návrhem příměří v Pásmu Gazy a propuštěním části rukojmích, uvedl zdroj z Hamásu pro britskou stanici BBC. Návrh egyptských a katarských mediátorů má vycházet z červnového rámce předloženého americkým speciálním vyslancem Stevem Witkoffem. 

České celebrity
Jitka Boho

Jitka Boho má štěstí na muže. O novém vztahu ale mluvit nechce

Už pěkných pár dní se šušká o nové lásce v českém šoubyznyse, přičemž předmětem těchto spekulací jsou Jitka Boho a Lukáš Langmajer. Důkazy o jejich vztahu se sice zdají být neprůstřelné, ale modelka stále mlží. 

Zahraničí
Volodymyr Zelenskyj opět jednal v Bílém domě. (18.8.2025)

Trump si volal s Putinem, Zelenskyj je připraven s ruským protějškem jednat

Bezpečnostní záruky pro Ukrajinu, možnost summitu Zelenskyj–Putin a diplomatická přítomnost Evropy u klíčových jednání – to byly hlavní body večerní schůzky v Bílém domě, které se účastnili americký prezident Donald Trump, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři. Podle Keira Starmera panovala jednota, Emmanuel Macron vyzdvihl ochotu USA spolupracovat. Trump si během večera vyhradil čas na telefonát s ruským vládcem Vladimirem Putinem.