Zemřel Stanislav Huml, bývalý policista, poslanec a zastupitel

Stanislav Huml
Stanislav Huml, foto: Profimedia
Jan Hartl , ČTK 29. prosince 2021 23:13
Sdílej:

V 66 letech zemřel v úterý bývalý policista, poslanec a někdejší zastupitel města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Stanislav Huml.

O úmrtí informoval jeho syn, napsal server iDNES.cz. Poslancem byl v letech 2010 až 2017, zastupitelem v letech 2010 až 2018.

"Drazí přátelé, známí a podporovatelé našeho táty. S obrovským zármutkem Vám musím oznámit, že po krátké nemoci nás včerejšího dne 28.12.2021 navždy opustil bývalý policista, bývalý poslanec, otec, děda, manžel, správný a čestný muž - Stanislav Huml. Poslední rozloučení proběhne v rodinném kruhu. Prosíme o respektování soukromí. Za celou rodinu Stanislav Huml ml.," napsal jeho syn na sociální síti facebook.

Huml ve volbách v roce 2010 kandidoval za Věci veřejné (VV) jako nezávislý, do Sněmovny se dostal ze sedmého místa kandidátky Středočeského kraje díky preferenčním hlasům. V dubnu 2011 v souvislosti s kauzou financování poslanců VV Vítem Bártou vystoupil z poslaneckého klubu Věcí veřejných a později začal spolupracovat s ČSSD. Ve volbách Sněmovny v roce 2013 kandidoval za ČSSD ve Středočeském kraji a byl zvolen, přestože byl na kandidátce až 12. v pořadí a poslanců ČSSD bylo zvoleno v kraji šest.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 už nekandidoval. V komunálních volbách v roce 2018 obhajoval jako nestraník za ČSSD mandát zastupitele města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, ale neuspěl.

V roce 2014 na sebe Huml upozornil výrokem o tenistce Petře Kvitové. Tenistku tehdy kritizoval za to, že se z daňových důvodů přestěhovala do Monaka. Radiu Impuls řekl, že lidé, kteří se přihlásí do jiného státu, by měli přijít o české občanství.

Stalo se
Světové celebrity
Princ William

Princ William chtěl vyhodit Andrewa z královské rodiny mnohem dříve

Princ William usiloval o vyloučení svého strýce Andrewa z královské rodiny mnohem dříve, než k tomuto kroku loni v říjnu oficiálně přistoupil král Karel III. Vyplývá to z nové biografie „William a Catherine: Nová éra monarchie“, jejímž autorem je Russell Myers. Kniha, která má vyjít v březnu, poodkrývá dlouholeté napětí mezi následníkem trůnu a jeho strýcem, jehož pověst poškodily vazby na sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina.

Světové celebrity
Princezna Kate

Princezna Kate dokazuje, že si svou přezdívku zaslouží

Princezna z Walesu opět potvrdila, proč se jí přezdívá „dětská princezna“. Ve čtvrtek navštívila základní školu v jižním Londýně, aby podpořila Týden duševního zdraví dětí. Tuto osvětovou kampaň každoročně pořádá charitativní organizace Place2Be, jejíž je Kate patronkou již od roku 2013.

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Prince Harryho při setkání s rodiči přemohly emoce

Prince Harryho přemohly emoce během nečekaného vystoupení v Los Angeles, kde podpořil rodiče, kteří přišli o své děti v důsledku škodlivého vlivu sociálních sítí. Vévoda ze Sussexu se setkal s rodinami u příležitosti zahájení přelomového soudního procesu, který zkoumá, zda platformy jako Instagram a YouTube záměrně poškozují duševní zdraví mladých lidí a vyvolávají u nich závislost.

Počasí
Zima, ilustrační fotografie

Počasí: Varování meteorologů. Do Česka se vrací pravá zima, bude sněžit

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v sobotu varování před výraznou změnou počasí. Do Česka se vrací pravá zima, která s sebou přinese nejen novou sněhovou pokrývku, ale také komplikace v podobě sněhových jazyků.