Povodňové nebezpečí trvá, vyplývá z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nově se varování týká například povodí Jizery. Naopak pro povodí horní Vltavy už výstraha neplatí.
Meteorologové zrušili výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která měla původně platit až do čtvrtečních 15:00. V novém znění zůstává v platnosti varování před povodňovými jevy, které se týká zejména východních a jihozápadních Čech.
V Česku stále přetrvává nebezpečí způsobené silným větrem a vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval varování před povodňovými jevy a územně rozšířil výstrahu před větrem o západní část Jihomoravského kraje.
Česko znovu potrápí vítr, který zesílí v noci na středu. V platnosti zůstává také výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před povodňovými jevy. Pro žádnou oblast už ale neplatí extrémní stupeň nebezpečí.
Česko nadále trápí silný vítr a také zvýšené hladiny řek a vodních toků. Hydrometeorologický ústav v pondělí po poledni časově a územně upravil výstrahu před povodňovými jevy. Místy platí i nejvyšší stupeň nebezpečí.
Situace na českých řekách se v průběhu prvního lednového víkendu uklidňuje. Třetí stupeň povodňové aktivity hlásí jen dvě místa na Labi a Vltavě. Pro část území ale zůstává v platnosti výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Povodňová situace v Česku se o víkendu uklidňuje. Nad běžnou úrovní se stále drží hladiny vodních toků na více než třech desítkách míst po celé zemi. Na většině z nich však platí pouze první stupeň povodňové aktivity.
V Česku se pomalu začíná uklidňovat situace na vodních tocích, přesto platí aktualizovaná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na některých místech až do odvolání. Místy totiž mohou hladiny ještě stoupat.
Česko v úvodních lednových dnech opět trápí vydatné srážky a s nimi spojené vzestupy hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek po poledni opět aktualizoval výstrahu před povodněmi.
Česko se i v úvodních dnech nového roku potýká se vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval výstrahu před povodněmi. Stupeň ohrožení se momentálně týká jediného okresu, jde o Sušici v Plzeňském kraji.
Déšť znovu zvýšil hladiny mnoha řek, přičemž na 40 měřicích místech bylo dnes brzy ráno dosaženo jednoho ze tří povodňových stupňů. Nejvyšší stupeň ohrožení byl zaznamenán na Labi ve Vestřevi a na Otavě v Rejštejně.
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v úterý dopoledne upravili předchozí varování před povodněmi a vydali nové před vydatným deštěm. Česko se přitom kvůli srážkám a tání sněhu potýkalo se vzestupem hladin vodních toků již o Vánocích.
Na Vltavě v Českém Krumlově nadále platí nejvyšší stupeň povodňové aktivity, alespoň jeden ze tří stupňů hlásí 15 míst po celé zemi. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velkou vodou zůstává v platnosti pro pět územních celků.
Na třech místech na dvou českých řekách platí v pátek ráno nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Alespoň jeden ze tří stupňů povodňové aktivity hlásí 22 míst po celé zemi. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velkou vodou se momentálně týká devíti okresů ve středu a na severu Čech.
Dohromady na 14 místech po celé zemi platí v úterý ráno třetí stupeň povodňové aktivity. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velkou vodou se týká velké části území, výjimkou jsou jihozápadní Čechy a východní cíp republiky.
Česko se kvůli tání sněhu a srážkám nadále potýká o vánočních svátcích s velkou vodou. Výstraha se stále týká téměř celého území s výjimkou nejjižnějších partií jižních Čech a nejvýchodnějšího cípu republiky. Večer byl hlášen nejvyšší stupeň povodňové aktivity z více než dvou desítek míst.
Na aktuální vzestup hladin vodních toků reagují i meteorologové. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před povodněmi, která se týká celého území republiky. V několika okresech platí nejvyšší stupeň varování.
Meteorologové už ve středu odvolali výstrahu kvůli povodňové bdělosti, která vstoupila platnost v úterý pro povodí Berounky, Dyje či Svratky a oblast jižních a jihozápadních Čech. Varování původně mělo platit do čtvrtečního poledne.
Teplé počasí způsobilo oblevu, která významně přispívá k vzestupu hladin tuzemských řek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) tak v úterý rozšířil výstrahu kvůli povodňové bdělosti na další oblasti.
Oteplení způsobilo oblevu, která v Česku již od uplynulého víkendu zvedá hladiny některých řek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí vydal výstrahu před povodněmi na západě Čech.
Meteorologové i v neděli vydali výstrahu před ledovkou, tvořit se bude zejména na Moravě v noci na pondělí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zároveň varuje před vzestupem hladin vodních toků na Liberecku.
Meteorologové zrušili výstrahu před silným větrem, který od čtvrtka sužoval část Česka jako projev bouře Ciarán. Nově varují před vydatným deštěm na horách na severovýchodě území, srážky mohou přispět ke zvýšení hladin vodních toků.