Důvěra v Senát a zastupitelstva před volbami klesla

Senát ČR
Senát ČR, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Pavel Dratva , ČTK 24. listopadu 2021 17:58
Sdílej:

Prezidentovi a vládě na přelomu září a října důvěřovala zhruba třetina lidí, tak jako o měsíc dříve. Snížila se důvěra v Senát a v místní i regionální zastupitelstva a jejich představitele.

Největší důvěře se ale nadále těšili starostové (62 procent) a obecní zastupitelstva (60 procent). Nejmenší důvěru měla Sněmovna (28 procent). Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky dnes poskytlo ČTK.

Prezidentovi důvěřovalo 36 procent lidí, o jeden procentní bod méně než podle průzkumu na přelomu srpna a září. Vláda Andreje Babiše (ANO) si udržela důvěru 32 procent lidí. Senát si v meziměsíčním porovnání pohoršil o osm procentních bodů, důvěřovalo mu 30 procent dotázaných. Sněmovna si v období těsně před volbami v důvěře o dva procentní body polepšila z původních 26 procent.

Krajským zastupitelstvům důvěřovalo 45 procent dotázaných, což bylo o tři procentní body méně než na přelomu srpna a září. Podobně hejtmanům věřilo 41 procent lidí, o čtyři procentní body méně. Důvěra ve starosty klesla z 67 procent o pět procentních bodů, důvěra v obecní zastupitelstva ze 64 procent o čtyři procentní body.

Stalo se
Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Drama u Bieberových: Hailey Justina špatně zvládá

Modelka a podnikatelka Hailey Bieber se na sociálních sítích svěřila s tím, že ji v posledních týdnech trápí zdravotní komplikace, které připisuje nadměrnému stresu. Dle jejích slov se u ní opět projevilo chronické kožní onemocnění – periorální dermatitida – a to v souvislosti s napjatou situací okolo finančních potíží jejího manžela Justina Biebera.

Světové celebrity
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo se na internetu postaral o pořádný rozruch

Pět měsíců před oznámením svého zasnoubení s Georginou Rodriguez vyvolal fotbalista Cristiano Ronaldo rozruch komentářem o svatbě. Legendární hráč, kterému je 40 let, a jeho partnerka, o devět let mladší modelka, jsou zasnoubeni po téměř deseti letech vztahu a po narození dvou dětí.

Počasí
Letní příroda

Počasí příští týden: Ochladí se, tropy budou výjimkou

Příští týden budou tropické teploty spíše výjimkou. Podle ČHMÚ.cz se budou denní maxima většinou pohybovat pod hranicí třiceti stupňů.

Světové celebrity
Jeff Bezos a Lauren Sánchez

Zemřela matka Jeffa Bezose, prohrála boj s demencí

Jacklyn Gise Bezos, matka Jeffa Bezose, zemřela ve věku 78 let ve svém domě v Miami po dlouhém boji s demencí s Lewyho tělísky. O její smrti informoval sám zakladatel Amazonu na Instagramu, kde uvedl, že jeho matka zemřela v kruhu rodiny – dětí, vnoučat a otce. „Vím, že naši lásku v těch posledních chvílích cítila. Měli jsme velké štěstí, že jsme mohli být v jejím životě. Navždy ji budu mít v bezpečí ve svém srdci,“ napsal Bezos.