Dvacet z více než 90 špičkových restaurací skončilo. Chyběli zahraniční hosté

Zhruba 20 z 93 špičkových restaurací, které loni získaly ocenění Zlatého lva od nakladatelství TopLife Czech, skončilo. ČTK to dnes při křtu dalšího ročníku knihy Nejlepší restaurace řekl prezident nakladatelství Václav Budinský. Letos se restaurace nehodnotily, Zlatí lvi v aktuální knize jsou hodnocením z minulého roku.

Ilustrační fotografie.

Do problémů se podle něj dostaly hlavně hotelové restaurace, které trpěly nedostatkem zahraničních hostů. Příkladem pak je francouzská restaurace Art Nouveau v pražském Obecním domě, která ukončila provoz loni v červnu. Restaurace byly v posledním roce uzavřené kvůli koronavirovým restrikcím. "Proto průvodce Nejlepší restaurace, rok s covidem představuje autorizovaný výběr dříve oceněných a dříve vytipovaných restaurací, které nadále nabízejí svým hostům nejvyšší kvalitu služeb i zážitku," doplnila společnost.

"Myslím si, že to bylo něco naprosto šokujícího. V podstatě i za války byly restaurace otevřené, pokud se přímo nebojovalo v tom místě. Ani při španělské chřipce nebyly zavřené. To bylo snad poprvé vůbec v historii, co hospody existují. Od středověku neznáme takovou dobu," popsal poslední rok a půl Budinský.

Autoři ocenění se nechali inspirovat francouzským světoznámým hodnocením michelinskými hvězdami. Hodnocení třemi lvy, by mělo být zárukou neobyčejného zážitku. Jeden lev avizuje výbornou kuchyni, dva vrcholnou gastronomii.

Michelinskou hvězdu pro letošní rok obhájily pražské restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise a Field, které v současnosti zůstávají jedinými restauračními zařízeními v České republice s tímto oceněním.

Nakladatelství TopLife Czech se zaměřuje na vydávání titulů orientovaných na gastronomii a životní styl. Přestože jsou Zlatí lvi v letošním vydání minulým hodnocením, je knížka podle autorů stále aktuální. Je doplněná anketami mezi restauratéry a dalším obsahem.

Témata: restaurace

Po pozitivním PCR testu se 30 dní nebudou testovat. Změní se i platnost…

26.01.2022 22:20 Aktualizováno Lidé po pozitivním PCR testu na covid-19 se nebudou muset 30 dní testovat v zaměstnání či škole…

Kalousek bude ve správní radě VZP, členy orgánu obměnila vláda

26.01.2022 22:02 Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav…

Česko daruje Ukrajině tisíce dělostřeleckých granátů

26.01.2022 21:35 Aktualizováno Česká republika daruje Ukrajině 4000 dělostřeleckých granátů za asi 37 milionů korun. Ministryně…

Testovat se pravidelně budou i studenti vyšších odborných škol

26.01.2022 21:15 Testování ve školách na covid-19 se od pondělí 31. ledna rozšíří i na vyšší odborné školy, kterým…

Končící rektorka Mendelovy univerzity doporučila svému nástupci Vojtěchu…

26.01.2022 20:35 Aktualizováno Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu…

Zákaz kouření nelze podle soudu obcházet účelovým zakládáním klubů

26.01.2022 20:27 Aktualizováno Zákaz kouření ve stravovacích zařízeních nelze obcházet účelovým zakládáním soukromých klubů.…

Senát o mimořádném volnu ve školách kvůli koronaviru rozhodne v únoru

26.01.2022 19:21 Senát bude zákon, na jehož základě budou moci ředitelé škol vyhlásit kvůli pandemické situaci až…

Soud zrušil povinné respirátory po návratu z rizikových zemí

26.01.2022 18:18 Městský soud v Praze opět zrušil část proticovidového opatření ministerstva zdravotnictví, které…

Omezení platnosti očkování proti covidu se má týkat pouze dospělých

26.01.2022 17:38 Omezení platnosti očkování proti covidu-19 na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých,…

Exministra Metnara zvolili novým předsedou sněmovního branného výboru

26.01.2022 15:53 Novým předsedou sněmovního branného výboru dnes členové zvolili bývalého ministra obrany Lubomíra…

Související:

Nejnovější

reklama