Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk nebude členem správní rady Twitteru. Na stejnojmenné sociální síti o o tom informoval šéf společnosti Parag Agrawal. Musk minulý týden uvedl, že získal ve Twitteru podíl 9,2 procenta, a stal se tak jeho největším akcionářem.
Musk se měl stát členem správní rady v sobotu. Podle dohody měl do roku 2024 zastávat funkci ředitele. Po dobu, kdy by byl členem správní rady, a 90 dní po ukončení členství nesměl sám nebo ve skupině vlastnit více než 14,9 procenta akcií Twitteru.
Ale "Elon se ještě téhož rána (v sobotu) podělil o to, že se již nestane členem správní rady", uvedl Agrawal. "Jsem přesvědčen, že je to tak nejlepší. Vždy jsme si vážili a budeme vážit příspěvků našich akcionářů, ať už jsou ve správní radě, nebo ne. Elon je naším největším akcionářem a my budeme i nadále otevřeni jeho příspěvkům," uvedl Agrawal.
Zpráva o Muskově nástupu do správní rady vyvolala u některých zaměstnanců Twitteru paniku ohledně toho, zda bude nadále na sociální síti možné moderovat obsah, sdělily agentuře Reuters zdroje ze společnosti. Musk před získáním významného podílu ve firmě uspořádal na twitteru anketu, v níž se uživatelů ptal, zda se domnívají, že provozovatel dodržuje zásadu svobody projevu.
Den poté, co se stal největším akcionářem, spustil další anketu, v níž se uživatelů ptal, zda chtějí tlačítko pro dodatečnou úpravu příspěvků. Na této dlouho očekávané editační funkci platforma pracuje. V příštích měsících ji má testovat ve své placené službě Twitter Blue. Zatím není jasné, zda bude funkce k dispozici pro všechny uživatele, napsala agentura AP.
Šéf Tesly se také v anketě uživatelů ptal, zda by se sídlo Twitteru, kam po pandemii covidu-19 dochází pracovat jen málo lidí, mělo přeměnit na útulek pro bezdomovce. Jeho nápad podpořil i zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos, který je po Muskovi druhým nejbohatším člověkem světa.
V sobotu Musk navrhl změny v prémiové předplatitelské službě Twitter Blue. Je pro snížení ceny, zákaz reklamy a možnost platit službu v kryptoměně dogecoin. Týž den zveřejnil příspěvek s otázkou, zda sociální síť neskomírá. Jako argument uvedl několik účtů, například bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy nebo zpěváka Justina Biebera, na nichž přibývají příspěvky jen zřídka.
Musk je nejbohatším člověkem světa. Žebříček sestavovaný agenturou Bloomberg jeho majetek vyčísluje na 260 miliard dolarů (5,8 bilionu Kč). Mohl by si tedy Twitter koupit bez problémů celý, upozornil technologický komentátor BBC James Clayton. Vzhledem k tomu, že místo ve správní radě odmítl, nechal si podle komentátora Musk otevřené dveře k tomu, aby si koupil větší podíl. Tržní hodnota Twitteru se pohybuje kolem 40 miliard dolarů.
Clayton dále upozorňuje na možné náznaky ve vyjádření šéfa Twitteru. "Říká, že panu Muskovi bylo nabídnuto místo ve správní radě - kde by se musel chovat v zájmu akcionářů," uvádí příklad. Klade si pak otázku, zda společnost provozující stejnojmennou sociální síť nechtěla Muska začlenit, aby tak "napáchal méně škody".
"Musk je nesmírně mocný, jeho bohatství a nepředvídatelnost z něj činí možná lukrativního, ale také potenciálně nebezpečného investora," uzavřel Clayton.
Ivana Gottová se od podzimu 2019 vzorně stará o odkaz zesnulého manžela, slavného zpěváka Karla Gotta. Aktuálním projektem je muzeum ve Slavíkově vile na pražské Bertramce. To už mělo být přístupné veřejnosti, ale stále to tak není. Řeší se totiž problémy s financováním.
Leoš Mareš musí v posledních dnech vysvětlovat své vztahy se ženami. Objevily se totiž spekulace o jeho údajném vztahu s asistentkou, které moderátor odrazil. Teď se ale začalo řešit vyjádření jeho tchyně. Co pronesla paní Helena?
Ruská metropole Moskva hostila v pátek dopoledne velkou vojenskou přehlídku u příležitosti oslav 80. výročí konce druhé světové války a vítězství nad nacistickým Německem. Prezident Vladimir Putin během akce řekl, že Rusko bude nadále bariérou proti nacismu a jeho občané budou i nadále podporovat vojáky, kteří aktuálně bojují na sousední Ukrajině.
Na květen neobvykle chladné počasí panuje v tomto týdnu v České republice. Meteorologové dokonce upozorňují, že v nejvyšších polohách se mohou objevit sněhové vločky. Sněžení hrozí v jednom konkrétním pohoří.
Svět žije volbou nového papeže, ale Česko se ve stejnou chvíli vyrovnává se smutnou zprávou. Zemi ve čtvrtek odpoledne oběhla informace, že zemřel charismatický Jiří Bartoška. Bylo mu 78 let. Vážná nemoc byla nakonec nad síly slavného herce. Rodina mu nicméně splnila poslední přání.
Výrazná změna počasí, která by se týkala teplot či množství srážek, je v nedohlednu. Podobně jako nyní má být i v příštím týdnu, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nové hlavě římskokatolické církve již pogratuloval nejmocnější muž světa. Americký prezident Donald Trump ocenil, že se papežem stal poprvé v historii rodilý Američan. Blahopřání do Vatikánu míří i z České republiky.
I nejvyšší představitele českého státu zasáhla nejsmutnější čtvrteční zpráva. Zemřel Jiří Bartoška, bylo mu 78 let. Po premiérovi Petru Fialovi (ODS) zavzpomínal na charismatického herce i prezident Petr Pavel. Podle jeho slov odešel s Bartoškou kus české kultury.
Kardinálové zvolili nového papeže. Stal se jím americký kardinál Robert Francis Prevost. Bílý kouř vyšel z komína na střeše Sixtinské kaple ve čtvrtek po 18. hodině. Identita nového papeže, který přijal jméno Lev XIV., byla odhalena asi o hodinu později.
Rok uplynul na začátku tohoto květnového týdne od náhlého úmrtí Simony Postlerové, která předčasně odešla ve věku pouhých 59 let. Zůstaly po ní dvě děti, přičemž nejasný byl zejména osud syna Damiána, který trpí poruchou autistického spektra. Jak se mu dnes daří?
V Česku je dnes Den vítězství. Konec druhé světové války, od kterého letos uplynulo 80 let, si připomněli politici v Praze na Vítkově. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) si připomínáme konec jedné z nejtemnějších kapitol českých dějin.
Česko oběhla ve čtvrtek odpoledne smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel legendární herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška. Ihned se začaly objevovat první reakce. Ozval se například premiér Petr Fiala (ODS) či režisér Jan Hřebejk.