Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli opičím neštovicím nejvyšší stupeň varování, vysoké riziko je podle ní v Evropě, uvedla agentura AFP. Podle agentury DPA tento krok nemá přímé praktické důsledky, protože o případných opatřeních rozhodují jednotlivé země. Nejvyšší stupeň varování v současnosti platí pro covid-19 a dětskou obrnu.
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) bude třeba proti šíření koronaviru nasadit nové očkovací látky. Ty dosavadní sice zachránily miliony životů, ale rozhodujícím způsobem neomezily šíření viru. Organizace dnes proto vědce vyzvala k vyvinutí nových vakcín, které by omezily roznášení infekce. Jinak bude přetrvávat riziko vzniku virových variant, vůči nimž budou vakcíny méně účinné, upozornila WHO.
Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila 14.000 případů opičích neštovic ve světě. Oznámil to dnes šéf organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus. V Africe při současné vlně této infekci pět lidí podlehlo, z jiného kontinentu zemřelí hlášeni nejsou.
Evropská pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) dnes vyzvala evropské státy k naléhavému a koordinovanému postupu proti opičím neštovicím. WHO poukázala na silný nárůst výskytu této nemoci na evropském kontinentě v posledních týdnech.
Světová zdravotnická organizace (WHO) očekává, že evropské státy v létě budou mít vysoké počty nakažených koronavirem. Agentuře AFP to řekl šéf evropské pobočky WHO Hans Kluge. Mohou za to nové a nakažlivější subvarianty viru i zrušení pandemických opatření. Kluge také vyzval evropské státy, aby neomezovaly testování. Pro ochranu před vážnými příznaky nemoci covidu-19 je stále důležité očkování.
Opičí neštovice zatím nepředstavují ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu. Po zasedání krizového výboru to v sobotu večer uvedl generální tajemník Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dnes o tom informovaly agentury. Jde o nejvyšší stupeň varování, jaký WHO používá, a v současnosti platí pro covid-19 a dětskou obrnu.
Světová zdravotnická organizace (WHO) na příští čtvrtek svolala zasedání krizového výboru, aby vyhodnotil, zda opičí neštovice představují ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu. Informují o tom agentury. Jde o nejvyšší stupeň varování, jaký WHO používá, a v současnosti platí pro covid-19 a dětskou obrnu.
Světová zdravotnická organizace (WHO) eviduje více než 1000 případů opičích neštovic v zemích, v nichž se infekce dříve nevyskytovala, nanejvýš jen výjimečně. Podle šéfa WHO Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse reálně hrozí, že se v těchto takzvaně neendemických zemích etabluje, ale v tuto chvíli tomu ještě lze zabránit.
Epidemie onemocnění, jako jsou opičí neštovice a krvácivá horečka lassa, budou stále úpornější a častější. Na dnešní tiskové konferenci Světové zdravotnické organizace (WHO) to podle agentury Reuters uvedl ředitel WHO pro mimořádné situace Mike Ryan.
Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes uvedla, že ještě není jasné, zda se podaří zcela zabránit šíření opičích neštovic. Jejím cílem je zabrzdit ho tak, že se do největší možné míry zastaví přenosu z jednoho člověka na druhého. První případ nákazy dnes oznámily Maďarsko a Norsko.
Stovky případů výskytu opičích neštovic v posledních týdnech pravděpodobně nepovedou k pandemii, uvedla dnes odbornice Světové zdravotnické organizace (WHO) Rosamund Lewisová. O nemoci stále existuje mnoho neznámých, včetně toho, jak přesně se šíří a zda pozastavení masového očkování proti neštovicím před desítkami let nějak neurychluje její přenos, dodala odbornice podle agentury AP.
Šíření opičích neštovic lze v zemích, které nejsou oblastmi původního výskytu, stále zamezit, pokud zdravotnické úřady zavedou ta správná opatření. Uvedla to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Za vhodná opatření WHO v současné situaci považuje trasování a izolaci nakažených. Masové a plošné očkování zatím podle ní není zapotřebí.
Epidemioložka Světové zdravotnické organizace (WHO) Maria Van Kerkhoveová dnes oznámila, že se dosud objevilo zhruba 200 potvrzených případů opičích neštovic a přes 100 podezření ve více než 20 zemích, kde se toto onemocnění běžně nevyskytuje. Informovala o tom agentura Reuters.
Světová zdravotnická organizace (WHO) si dnes na svém valném shromáždění v Ženevě do čela opět zvolila Etiopana Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse. Oznámila to dnes organizace. Nynější generální ředitel WHO byl do funkce na dalších pět let znovuzvolen v tajném hlasování 155 delegáty ze 160.
Přenos opičích neštovic mezi lidmi v neendemických zemích, tedy mimo oblasti původního výskytu, lze zastavit. Prohlásila to dnes podle agentury AFP epidemioložka Světové zdravotnické organizace (WHO) Maria Van Kerkhoveová. Nebezpečí zasažení širší populace je "velmi slabé", uvedlo Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).
Počet úmrtí souvisejících s koronavirovou nákazou v uplynulém týdnu celosvětově klesl o 21 procent, zatímco počet zachycených případů infekce oproti předchozímu týdnu vzrostl o jedno procento na zhruba 3,5 milionu a rostl ve většině částí světa. Informovala o tom dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).
Ruské ministerstvo zahraničí poslalo Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, návrhy na vystoupení Ruska ze Světové obchodní organizace (WTO) a Světové zdravotnické organizace (WHO), napsal dnes na svém webu list Kommersant s odvoláním na místopředsedu sněmovny.
Čínské ministerstvo zahraničí dnes obvinilo šéfa Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse z nezodpovědných výroků poté, co v úterý označil čínskou politiku nulové tolerance v boji s covidem-19 za neudržitelnou. Informovala o tom agentura Reuters.
Kvůli pandemii covidu-19 zemřelo v letech 2020 a 2021 skoro 15 milionů lidí, uvedla dnes v novém odhadu Světová zdravotnická organizace (WHO).
Kongo oznámilo třetí případ nákazy ebolou. Nakažený muž byl v kontaktu s pacientem, který na toto krvácivé onemocnění zemřel v dubnu. Po něm pak zemřela rovněž jeho švagrová. Kongo zasáhla čtrnáctá vlna nákazy ebolou. Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes podle agentury Reuters potvrdila třetího nemocného ve městě Mbandaka na severozápadě země.
Ukrajina a desítky dalších zemí vyzvaly šéfa evropské sekce Světové zdravotnické organizace (WHO), aby svolal naléhavé zasedání věnované zdravotním dopadům ruské invaze na Ukrajinu. Uvedla to dnes agentura Reuters.
Ve světě letos prudce stoupl počet nákaz spalničkami. Upozornila na to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO), podle níž v lednu a v únoru bylo případů nemoci o 79 procent více než ve stejném období před rokem. Za důvod podle agentury DPA považuje WHO především to, že mnoho dětí nebylo očkováno, a to i kvůli pandemii covidu-19.