Západ se ohledně jednání s Ruskem o Ukrajině nechal vlákat do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, varoval v rozhovoru s týdeníkem Time vězněný ruský opoziční představitel Alexej Navalnyj. Putin se snaží svými kroky zabránit přijetí sankcí, které by se mohly zaměřit přímo na něj nebo na osoby z jeho blízkého okolí, domnívá se Navalnyj.
Washington a jeho spojenci dávají v posledních měsících najevo obavy, že se Rusko, které shromáždilo u hranic s Ukrajinou desítky tisíc vojáků, chystá Ukrajinu napadnout. Západ pak ve stínu této hroby přistoupil na diplomatická jednání s Moskvou, která požaduje od Severoatlantické aliance záruku, že nikdy nenabídne členství Ukrajině. Tutéž garanci Rusko žádá od Spojených států. Rusko se přitom podle Navalného snaží vzbudit zdání, že pokud USA nebudou souhlasit, tak "něco udělá".
"Místo toho, aby USA tenhle nesmysl ignorovaly, přistupují na putinovský pořad jednání a pospíchají organizovat jakési schůzky," uvedl Navalnyj, který odpovídal na otázky týdeníku v několika dopisech zaslaných z vězeňského zařízení. "Západ se opakovaně chytá do Putinovy jednoduché pasti," tvrdí opoziční předák.
"A přitom říkají ‚Pokud něco uděláš, tak my zavedeme tvrdé sankce.‘ A to přesně Putin potřebuje. Protože se to dá obrátit - jestli Ukrajinu nenapadneš, tak sankce nezavedeme," domnívá se Navalnyj. Západ podle něj dává Putinovi najevo, že pokud nebude vůči Ukrajině dostatečně důrazný, nedostane bič, ale cukr.
"Putin se teď nemusí bát už téměř přijatých sankcí proti sobě a svým kamarádům. Administrativa (prezidenta Joea) Bidena nejdřív přemluvila Kongres, aby je odložil, a teď aby je úplně zrušil, a nabízí Putinovi cukr," myslí si Navalnyj.
Spojené státy a Evropská unie v loňském roce uvalily kvůli otravě a následnému uvěznění Navalného sankce na několik vysoce postavených ruských činitelů a podniků. Podle opozičního předáka však tyto postihy nejsou dostatečné. "V Rusku už ani neobracíme oči, když vidíme, jak USA přidávají na sankční seznamy neznámé plukovníky a generály, kteří nemají v zahraničí peníze a jsou prostí vykonavatelé putinovské vůle," uvedl Navalnyj.
Navalnyj zkolaboval v srpnu předloňského roku v letadle. Následně ho přijala s příznaky otravy nemocnice v Omsku, odkud byl na nátlak svých blízkých v bezvědomí dopraven na léčení do Berlína. Podle německé armádní laboratoře byl otráven zakázanou nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok. Otravu touto látkou potvrdila také mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).
Útok na svou osobu Navalnyj připisuje Putinovi a ruské tajné službě FSB, Kreml ale všechna obvinění odmítá. Opoziční předák si nyní odpykává trest vězení v trvání 2,5 roku za zpronevěru. Evropský soud pro lidská práva považuje jeho proces za nespravedlivý.
Den matek je svátek, který se slaví jako poděkování a vyjádření úcty matkám za jejich lásku, péči a obětavost. Je to den, kdy se připomíná význam mateřství a role, kterou matky hrají v rodině i ve společnosti. V České republice připadá Den matek na druhou květnovou neděli, letos tedy na dnešek, 11. května.
Rodina Jiřího Bartošky má před sebou nelehké dny, kdy bude připravovat poslední rozloučení s legendárním hercem. Lidé zatím kondolují rodině, konkrétně vdově a dvěma potomkům zesnulého prezidenta karlovarského filmového festivalu.
Hollywood se otřásl poté, co byl na začátku týdne zatčen muž, jenž se údajně pokládá za Ježíše Krista a věří, že slavná herečka Jennifer Aniston je jeho „královna“. Incident vyvrcholil ve chvíli, kdy 48letý Jimmy Wayne Carwyle najel svým vozem do brány hereččina luxusního sídla v Bel Air, zatímco byla pravděpodobně doma.
Jiří Bartoška bojoval s rakovinou od roku 2014, kdy mu byla diagnostikována rakovina lymfatických uzlin. Tehdy se s osudem smířil s nadhledem a osobitým humorem. „V osmašedesáti letech lidé umírají. To je jistota – narodíme se a jednou zemřeme,“ prohlásil v rozhovoru. Jeho přístup k nemoci byl inspirací pro mnohé – nikdy se nevzdával, nepoddával se panice a udržoval si optimismus i během náročné léčby.
Příští týden nás čeká silně proměnlivé počasí. Zatímco v noci a k ránu mohou klesat teploty i pod bod mrazu, během dne naopak budou stoupat až nad 20 stupňů, uvádí ČHMÚ.cz.
Česká republika se loučí s jedním ze svých nejvýraznějších hereckých velikánů. Jiří Bartoška, oblíbený herec a dlouholetý prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, zemřel 8. května ve věku 78 let. Vlna emocí a vzpomínek na tohoto charismatického muže se okamžitě promítla do řady pietních míst po celé republice.
Agáta Hanychová na konci dubna oslavila kulaté 40. narozeniny a od nevlastní mladší sestry Korduly jí dělí 20 let. To je poměrně dost, přesto spolu dcery Veroniky Žilkové mají krásný vztah. Jaké je jeho tajemství?
Manželství jednoho z nejsledovanějších hollywoodských párů, Justina Timberlaka (44) a Jessicy Biel (43), se podle nejnovějších informací dostalo na pokraj rozpadu. Podle důvěryhodných zdrojů pro server RadarOnline dvojice momentálně prochází tajným zkušebním odloučením, přičemž každý z nich vede zcela odlišný život.
Mise společnosti Blue Origin, která vynesla do vesmíru šestici žen včetně několika slavných osobností, se původně prezentovala jako přelomový okamžik v historii komerčních letů. Namísto všeobecného nadšení ale událost vzbudila silnou kritiku ze strany odborníků, veřejnosti i mnoha známých tváří kulturního světa. Nejhlasitější z nich byla modelka a aktivistka Emily Ratajkowski, která celý podnik označila za pokrytecký a neekologický.
Pyšná princezna patří k tradičním vánočním filmům, bez kterých si čeští diváci sváteční atmosféru už ani neumějí představit. Málokdo ale ví, že legendární pohádka z roku 1952 měla být původně natočena barevně a že na natáčení vznikla skutečná láska mezi hlavními představiteli.
Leoš Mareš musí v posledních dnech vysvětlovat své vztahy se ženami. Objevily se totiž spekulace o jeho údajném vztahu s asistentkou, které moderátor odrazil. Teď se ale začalo řešit vyjádření jeho tchyně. Co pronesla paní Helena?
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV), známý v anglickém jazyce jako KVIFF, patří mezi nejvýznamnější kulturní události nejen v České republice, ale i v rámci střední a východní Evropy. Zařazen je do prestižní kategorie A, což jej řadí po bok nejuznávanějších světových festivalů v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu. Každoročně přiváží do západočeských lázní stovky filmových děl z celého světa a přitahuje pozornost médií, celebrit i tisíců návštěvníků.