Podle nové zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) prodělala více než polovina dospělých v evropském regionu v roce 2019 závažné onemocnění dutiny ústní. WHO proto naléhavě vyzývá členské státy, aby zajistily lepší a dostupnější přístup ke stomatologické péči, a to buď zdarma, nebo za cenu, kterou si lidé mohou dovolit.
Očkovací látky proti covidu-19 zachránily v Evropě a zemích bývalého Sovětského svazu od konce roku 2020 více než milion životů. Vyplývá to podle agentury DPA z vědeckých odhadů ve zprávě, kterou dnes zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO).
Nedostatečná transparentnost ohledně koronaviru ze strany Číny je neomluvitelná. V aktuálním vydání amerického vědeckého časopisu Science to napsala expertka Světové zdravotnické organizace (WHO) Maria Van Kerkhoveová.
Kvůli válce na Ukrajině potřebuje humanitární pomoc 17,7 milionu lidí a 7,5 milionu Ukrajinců uprchlo do dalších evropských zemích. Uvedla to Světová zdravotnická organizace (WHO) ve zprávě, která se věnuje událostem za první tři čtvrtiny loňského roku. Moskva podle agentury Reuters zprávu označila za politicky motivovanou.
Téměř 40.000 mrtvých v souvislosti s covidem-19 registrovala v minulém týdnu Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než polovina z nich připadla na Čínu. Na zasedání krizového výboru WHO, který posuzuje, jestli pandemie stále představuje globální stav nouze, to dnes podle agentury Reuters uvedl šéf organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Čína podle Světové zdravotnické organizace (WHO) stále informuje o výrazně méně úmrtích na covid-19, než odpovídá skutečnosti. Celkové množství informací, které o největší vlně nákazy na svém území poskytuje, se ale o něco zvýšilo, uvedla dnes podle agentury Reuters zástupkyně WHO na tiskové konferenci v Ženevě.
Krizový výbor Světové zdravotnické organizace (WHO) na konci měsíce posoudí, zda pandemie covidu-19 je nadále důvodem pro udržování globálního stavu nouze, který platí už zhruba tři roky. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Údaje poskytované čínskými úřady podhodnocují prudký nárůst počtu případů covidu-19 v zemi a souvisejících úmrtí. Uvedla to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Čína nyní podle organizace nehlásí žádnou novou variantu koronaviru, informovala agentura Reuters.
Celosvětově oficiálně potvrzených úmrtí v souvislosti s covidem je za poslední týden zhruba 9400, což je přibližně o 90 procent méně než v únoru, kdy bylo zaznamenáno letošní týdenní maximum kolem 75.000 úmrtí. V Ženevě to dnes sdělil šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Nejméně 15.000 úmrtí přímo souvisí s vlnami veder, které postihly Evropu letos v létě. V předběžné zprávě to uvádí evropská odnož Světové zdravotnické organizace (WHO). Nejvíce úmrtí v souvislosti s vedrem letos zaznamenalo Německo (4500), Španělsko (4000) a Británie (3200).
Po letech poklesu se ve světě s novou silou šíří tuberkulóza. Přispěla k tomu pandemie covidu-19 a související uzávěry, které omezily možnosti trasování a přístup ke zdravotní péči. Uvedla to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Na tuberkulózu, kterou způsobuje bakterie napadající zejména plíce, loni podle WHO ve světě zemřelo 1,6 milionu lidí.
Světová zdravotnická organizace (WHO) zaznamenala 620 útoků na zdravotníky od zahájení ruské invaze na Ukrajinu v únoru. Na tiskové konferenci ke zdravotním dopadům eskalujícího konfliktu to dnes oznámil šéf evropské sekce WHO Hans Kluge. Podle něj bude organizace dál pomáhat na místě.
Počet případů opičích neštovic od květnového propuknutí světové epidemie přesáhl 70.000 a je hlášeno 26 souvisejících úmrtí. Informovala o tom dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Počty nových případů sice klesají, ale šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval před lehkomyslným podceňováním epidemie.
V letošním roce se celosvětově zvýšil počet případů nákazy cholerou. V prvních devíti měsících ohlásilo epidemii této nemoci 27 zemí, uvedl dnes v Ženevě šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Vývoj je podle něj znepokojivý, informovala agentura DPA.
Na Haiti zemřelo nejméně osm lidí na choleru, v nejchudší americké zemi jde o první úmrtí na tuto nemoc po třech letech. Podle místního ministerstva zdravotnictví hrozí jedenáctimilionovému Haiti epidemie cholery, protože zemí už řadu týdnů zmítají protesty, je tam nedostatek pohonných hmot, a vázne tak zásobování základním zbožím, potravinami i pitnou vodou.
Konec pandemie covidu-19 je na dohled. Řekl to dnes v Ženevě podle agentury DPA šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Očkovací úsilí však nyní podle něj nesmí polevit.
Nejméně 17 milionů občanů Evropské unie v prvních dvou letech pandemie vykázalo symptomy tak zvaného dlouhého covidu. Na tiskové konferenci v Tel Avivu to dnes oznámil Hans Kluge ze evropské sekce Světové zdravotnické organizace (WHO).
Počet případů opičích neštovic ve světě překročil 50.496, oznámila dnes podle agentury AFP Světová zdravotnická organizace (WHO). Zaznamenala také 16 úmrtí spojených s tímto virovým onemocněním.
Počet nově hlášených případů opičích neštovic celosvětově klesá. Minulý týden jich bylo o 21 procent méně než předchozí týden, oznámila dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Ve čtyřech týdnech před zaznamenaným poklesem naopak počty případů infekce rostly.
Světová zdravotnická organizace (WHO) eviduje více než 35.400 případů opičích neštovic v 92 zemích. Vyplývá to podle agentury Reuters z aktuálních oficiálních údajů WHO. Dvanáct osob na opičí neštovice zemřelo. Organizace dnes v souvislosti s nahlášenými případy prolomení imunity po očkování varovala před tím, aby lidé spoléhali na vakcinaci jako všelék, uvedla agentura DPA.
Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila, že zvažuje přejmenování opičích neštovic. Stávající název infekční nemoci by prý totiž mohl být vnímán jako hanlivý či s rasistickým podtextem, napsala agentura AP. WHO se rozhodla změnit názvy dvou kmenů viru, které odkazovaly na místa v Africe.
Ministerstvo zdravotnictví v chystané kampani k očkování proti covidu-19 použije data Světové zdravotnické organizace (WHO) ze studií o postojích lidí v Česku. V dnešní diskuzi Zdravotnického deníku to řekl zástupce WHO v Česku Srdjan Matić. Podrobnosti o kampani uveřejní ministerstvo v pondělí, řekl ČTK mluvčí resortu Ondřej Jakob.